Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Dalyvavimas tarptautiniuose čempionatuose

Lietuviai iš geriausių pasaulio šefų olimpiados, vykusios 2012 m. spalio 5 - 10 d. Erfurte, parsivežė bronzos medalius!

Lietuviai iš geriausių pasaulio šefų olimpiados Erfurte parsivežė bronzos medalius! Dirbę naktimis, sudėtingomis sąlygomis, bronziniai Lietuvos virėjai pademonstravo ne tik fantaziją, bet ir tikrus raumenis bei atkaklumą.

„Cooking unlimited!“ – skelbė olimpiados šūkis ir atrodo, kad visi virėjai buvo pasiruošę kovoti iki paskutinio kraujo lašo. Lietuviams teko dirbti į karinį sandėlį panašioje virtuvėje, sėdint ant dėžių, nuolat lakstant į šaldytuvą, stovintį lauke net per lietų, ir visa tai vyko naktimis! Be to, Lietuvos komandai teko virtuve dalintis su Kanados ir Honkongo komandomis, kai tuo tarpu, olimpiados lyderiai norvegai įsikūrė erdvioje virtuvėje, esančioje pačioje Erfurto širdyje – miesto rotušėje. Tačiau Lietuvos virtuvės olimpiečiai, net ir triūsdami nepatogioje virtuvėje bei miegodami po kelias valandas per parą, sugebėjo iškovoti bronzos medalius!

Bronziniai Lietuvos virėjai
Erfurto virėjų olimpiadoje besirungiančių šefų darbai buvo vertinami, tradiciškai vadovaujantis Pasaulinės virėjų draugijų asociacijos WACS, kurios nare yra ir Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija - LRVVKA, nustatytais kriterijais. Kad laimėtų atitinkamos spalvos medalius, virėjų komandos arba individualiai savo patiekalus nustatytose rungtyse konkursui teikiantys virėjai privalo surinkti tam tikrą balų skaičių nustatytame intervale. Remiantis šia vertinimo sistema, bet kuri komanda ar individualiai besirungiantis dalyvis, pasiekęs tam tikrą profesionalumo lygį, gali būti objektyviai įvertintas ir laimėti atitinkamus apdovanojimus. Kadangi virėjų meistriškumas matuojamas ne sekundėmis ar metrais, vienos spalvos medalius gali pelnyti ir keletas olimpiečių, panašų profesionalumo lygį pasiekusių virtuvės meistrų ar komandų.
Lietuvos virėjų komanda „Amber Aliance“, kartu su dar 45 komandomis iš viso pasaulio, varžėsi Regioninių komandų rungtyje ir, surinkusi 71,19 balų, tapo bronzos medalių laimėtoja (aukso medalius Regioninių komandų rungtyje pelnė 2 komandos, sidabru pasipuošė 14 komandų, bronzą iškovojo taip pat 14 komandų. Dar 16 komandų regioninių komandų rungtyje medalių nepelnė, o buvo apdovanotos diplomais). Regioninių komandų kategorijoje lyderiais tapo Švedijos ir Kanados virėjai, surinkę atitinkamai po 90,74 ir 90,51 bei pasipuošę aukščiausios prabos medaliais. Konkurso rezultatai paskelbti http://2012.olympiade-der-koeche.de/en/competitions/results.html
Regioninėje komandų rungtyje varžęsi dalyviai – komandos (ir Lietuvos virėjų komanda) privalėjo padengti didžiulį 3x3 m stalą laisvai pasirinkta tema; ant šio stalo privalėjo būti pateikti nustatytų rūšių patiekalai ir patiekalų grupės. Ant lietuviško „Amber Aliance“ stalo buvo galima išvysti komandos kapitonės Aldonos Gečienės (Vilniaus restorano „Californija GOURMET“ gamybos vadovės) sukurtus banketinius vieno kąsnio užkandžius, Liucijos Makovskos („Čili“ tinklo technologės) banketinį patiekalą 8-iems asmenims, Dariaus Dabrovolsko (Vilniaus restorano „Neringa“ šefo) tris vegetarinius šedevrus, Vytauto Samavičiaus („La Cle“ šefo iš Klaipėdos) keturis pagrindinius patiekalus, nuostabią Natalijos Krasauskienės (Kauno konditerijos gamybos įmonė „Bijola“) skulptūrą iš valgomų produktų; taip pat 4 puikius desertus, kuriuos gaminti padėjo geriausias 2010-ųjų Lietuvos virėjas Deivydas Praspaliauskas (Vilniaus restorano „Lauro lapas“ šefas) ir komandos vadovė, LRVVK asociacijos Prezidentė, konditerijos gamybos įmonės „Beatričės saldumynai“ (Vilnius) gamybos vadovė Rūta Šiušienė.

new7 2

Kitoje olimpiados rungtyje – vieno virėjo individualiai pateikiamų nustatytų grupių patiekalų kategorijoje - aukštąjį pilotažą pademonstravo lietuvė Honorata Lyndo (iš restorano „Steak House Helios“ Vilniuje), iškovojusi dar vieną bronzos medalį, o šefai - Halina Višnevskaja (Sporto baras „Stars and legends“, Vilnius), Leonard Maceikanec (Įmonės „Smulkus urmas“ technologas) bei Tomas Rimydis (restorano „Diverso“ šefas iš Kauno ) - gavo diplomus.


Apie Pasaulinės virėjų olimpiados Erfurte rungtis
Pasaulinėje virėjų olimpiadoje, kaip ir sporto olimpiadoje, yra keletas rungčių, kurių dalyviai vertinami atskirai, ir bet kurioje rungtyje laimėti medaliai yra lygiaverčiai.
Pati didžiausia ir sudėtingiausia olimpiados rungtis - Nacionalinių komandų rungtis. Šioje rungtyje besivaržančioje komandoje dalyvauja 6 šefai. Jų užduotis - nustebinti vaizdu ir skoniu 110 svečių, jiems pateikiant po užkandį, karštąjį patiekala ir desertą. Taip pat ši komanda turi pateikti komisijos vertinimui ir "šaltąjį" stalą, t.y. 3*3m stalo plote demonstruoti kelis desertus arba mažyčius vieno kąsnio pyragaičius, banketinį patiekalą, taip pat 5 patiekalų meniu vienam asmeniui, vegetarinius patiekalus, vieno kąsnio užkandžius; komandos konditerio pagamintą skulptūrą iš maisto produktų. Tai didžiulių finansinių ir žmogiškųjų išteklių reikalaujanti rungtis.
Ta pati šalis i virėjų olimpiadą gali siųsti ir Regioninę komandą , kurios sudėtyje dirba 4 šefai - virėjai ir konditeris (šioje rungtyje varžėsi ir Lietuvos komanda “Amber Aliance”), ir kuri ruošia 3*3m "šaltąjį" stalą su dekoracijomis.

new7 3


Į virėjų olimpiadą taip pat gali vykti ir jaunųjų virėjų komanda, karo tarnybą atliekančių virėjų komanda, konditerių komanda; virėjai gali varžytis ir individualiai pačiose įvairiausiose kategorijose (individualiai rungėsi 4 Lietuvos šefai – virėjai).
Štai kiek medalių gali laimėti šalis, jei tik suburiama galinga virėjų komanda. Tuo tarpu mūsų šalies virėjų komandą finansuoja tik LRVVKA – ne pelno siekianti, iš biudžeto nefinansuojama Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija. Suruošti ir išleisti šefų komandą vien į Regioninių komandų rungtį bei 4 šefus individualioms varžytuvėms asociacijai kainavo keliasdešimt tūkstančių litų, taip pat daug asmeninių dalyvavusių virėjų laiko ir sveikatos sąnaudų. Taip pat reikia pažymėti, kad sunku atrasti naujų talentų tarptautinėms varžytuvėms - Lietuvos jaunieji šefai vangiai dalyvauja respublikiniuose profesiniuose konkursuose, kai tuo tarpu tik savo šalyje jėgas išbandę ir nors minimalią varžybų patirtį sukaupę virėjai gali tikėtis pasiekti žymesnių rezultatų tarptautiniuose konkursuose. Reikia tikėtis, kad mūsų šefų – olimpiečių pasiekimų paskatinti, mūsų virtuvės meistrai ir konditeriai gausiai dalyvaus šių metų lapkričio mėn. 8 - 10 dienomis Litexpo parodų rūmuose vyksiančiuose “Geriausio Lietuvos konditerio 2012”, “Geriausio Lietuvos virėjo 2012” bei “Talentas 2012” konkursuose.
Iš viso olimpiadoje dalyvavo per 1800 virėjų iš 54 šalių. Štai laimėtojai kitose olimpiados rungtyse: Nacionalinių virtuvių kategorijoje lyderiais tapo švedai ir norvegai. Jaunimo kategorijoje aukščiausias vietas ir vėl užėmė Švedijos, Norvegijos bei Šveicarijos komandos. Karinėje virtuvėje aukščiausiais medaliais pasipuošė Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos virėjai. Konditerių rungtyje auksą gavo Šri Lanka, sidabrą – Vokietija, bronzą – Italija.


Per olimpiadą buvo sunaudota:
Kiaušiniai: 20 000 vnt.
Mėsa: 1 000 kg
Žuvis: 1 200 kg
Bulvės: 700 kg
Daržovės: 4600 kg
Grietinėlė / pienas: 2 500 l
Cukrus: 140 kg
Druska: 100 kg
Prieskoniai: 80 kg


Apie olimpiadą
Vokietijos Tiuringijos žemės sostinėje Erfurte spalio 5-10 dienomis vykusią kulinarijos olimpiadą okupavo šimtai geriausių virėjų iš viso pasaulio. Tarp jų varžėsi ir Lietuvos virėjai, susibūrę į komandą „Amber Aliance“. „IKA / "Culinary Olympics“ olimpiada vyksta jau daugiau nei šimtą metų. Pirmoji tokia olimpiada įvyko dar 1900 metais Frankfurte prie Maino, ir, išskyrus Antrojo Pasaulinio karo laikotarpį, ji vyksta kas ketverius metus, kaip ir sporto olimpiados.


Dalinamės įspūdžiais ir kviečiame pasigrožėti konkursinių patiekalų nuotraukomis

new7 4
Lietuvos komandos Natalijos Krasauskienės, Kauno konditerijos gamybos įmonės "Bijola" konditerės, skulptūra iš valgomų produktų

new7 5
Lietuvos komandos Liucijos Makovskos, "Čili" tinklo technologės, žuvies banketinis patiekalas
Jūros gėrybės šampano ir žalumynų drebučiuose; sūdytos lašišos ir kepto ungurio užkandėlė su jūros dumbliais; sterko putėsiai su špinatais bei krevetėmis, pagardinta builiabeiso padažo plutele; keptas tunas terijaki padaže, pagardintas riešutais; menkių terinas su sojų pupelėmis ir trintų gražgarščių plutele; jogurto padažas su agurkais, ridikėliais bei žolelėmis; pikantiškas obuolių ir mangų padažas; daržovių asorti su žalumynų padažu; brokolių ir morkų musas

new7 6
Lietuvos komandos kapitonės Aldonos Gečienės, Vilniaus restorano "California Gourmet" gamybos vadovės, banketiniai vieno kąsnio užkandžiai
Šalta žirnelių, mėtų sriuba su trumų capuccino putėsiais ir enoki grybais įdarytu duonos krepšeliu
Midijų, vėžių uodegėlių ir sūdytos lašišos drebučiai su mango – laimo četney
 
new7 7
Lietuvos komandos Aldonos Gečienės karšti vieno kąsnio užkandžiai
Keptas laukinis ešerys įdarytas juodosiomis alyvuogėmis ir paprikų – žaliųjų pipirų padažu ir garintomis daržovėmis
 
new7 8
Lietuvos komandos Aldonos Gečienės karšti vieno kąsnio užkandžiai
Fazano, kukurūzinio viščiuko ir elnio nugarinės suktinukas su baltojo vyno ir šaltalankio padažu bei Provanso žolelėse apkeptais žaliaisiais šparagais

new7 9
Lietuvos komandos Dariaus Dabrovolsko, Vilniaus restorano "Neringa" šefo, šaltas užkandis
Brokolių panakota su avokado ir pomidorų keneloni, pomidorų kempine, avokadų kremu ir riešutų bei citrinų dresingu
 
new7 10
Dariaus Dabrovolsko karštas patiekalas
Penkių grūdų košė su šakninėmis daržovėmis, bulvių-tapioka miltų traškučiais ir kelmučių padažu

new7 11
Dariaus Dabrovolsko desertas
Morkų pyragas su aviečių ledais, šaltalankių geliu, aviečių-vanilės želė, morengais ir šaltalankių jogurtu
 
new7 12
Lietuvos komandos Vytauto Samavičiaus, Klaipėdos restorano "La Cle" šefo, patiekalas

new7 13
Vytauto Samavičiaus patiekalas

new7 14
Vytauto Samavičiaus patiekalas

new7 15
Vytauto Samavičiaus patiekalas

new7 16
Lietuvos komandos Deivydo Praspaliausko, Vilniaus restorano "Lauro lapas" šefo, desertas: Trijų morkų pyragas su apelsinais ir balto šokolado parfė

new7 17
Deivydo Praspaliausko desertas: Balto šokolado ledai su krapų panna cotta ir makaronais
new7 18
Deivydo Praspaliausko desertas: Burokėliai su saldymedžiu ir šeivamedžiu

new7 19
Deivydo Praspaliausko desertas: Karamelė su juodu šokoladu ir sūria duona

Pateikiame konkursinius individualių rungčių patiekalus

new7 20
Honoratos Lyndo (Vilniaus restoranas "Steak House Helios) žuvies banketinis patiekalas”
Sterkų ir lašišųterinas su krevetėmis; otų putėsiai  su shiitake grybų ir brokolių įdaru, morkomis; tilapijų pâtésu porais ir midijomis, krapais ir laiškiniais česnakais; virta lašiša su žiedinių kopūstų  “patalais”; aštuonkojų drebučiai su morkų ir šaltalankių putėsiais; brokolių ir jogurto panakota; patisonai su rikotos įdaru; daržovių puokštė; žolelių padažas; paprikų ir kornišonų padažas; krienų ir krapų padažas su laiškiniais česnakais

new7 21
Honoratos Lyndo 6 restoraniniai užkandžiai:
Grybų ir moliūgų drebučiai su kinvos kruopų salotomis ir balzamiko padažu
Sūdytų lašišų panakota su krevetėmis ir midijų drebučiais, patiekiama su šaltalankių padažu
Triušio nugarinė  su daržovių įdaru, voveraičių ir baravykų drebučiais bei grybų asorti, patiekiama su žolelių ir lazdynų riešutų padažu
Apkepta polenta, įdaryta maža paprika, įdarytas mažas agurotis, patiekiama su saldžiųjų oranžinių paprikų padažu
Oto suktinukas su špinatais ir šparagais, saldžiųjų žirnelių tyre, vėžių putėsiai ir baltojo vyno padažu
Kalakuto suktinukas, įsuktas į Savojos kopūstų lapelį, su ryžių pudingu ir daržovėmis, pateikiamas su morkų ir migdolų padažu

new7 22
Halinos Višnevskajos (Vilniaus sporto baras "Stars and legends") banketinis patiekalas:
Triušienos suktinis rislingo drebučiuose; veršienos kepenėlių paštetas su žolelėmis;
kalakutienos ir fazanienos musas; stirnienos išpjova su pistacijomis, gaminta sous vide;
daržovės; traškutis; padažai -  bruknių, garstyčių, žolelių

new7 23
Halinos Višnevskajos 6 restoraniniai užkandžiai
 
new7 24
Halinos Višnevskajos šaltas mėsos užkandis
Jautienos išpjovos salotos su penkių kruopų mišinuku bei daržovėmis; kornisonų skonio majonezu

new7 25
Halinos Višnevskajos šaltas žuvies užkandis
Žuvis ant agurkų sulčių kilimėlio su “kruvinosios meri” drebučiais

new7 26
Halinos Višnevskajos šaltas užkandis
Burokėlių ir krienų tiramisu su mėlynos bulvės duetu

new7 27
Halinos Višnevskajos karštas mėsos užkandis
Putpelė su pasternokų-obuolių tyre, chereso padažu, daržovėmis, meliono kroketu

new7 28
Halinos Višnevskajos karštas žuvies užkandis
Švelniai rūkyta šukutė, įdarytas kalmaras, patiektas su salierų ir kalmarų rašalo tyre bei šaltalankių - laimų topijokų perlais, kepta geldekle
 
new7 29
Halinos Višnevskajos karšta daržovių užkepėlė, patiekta su kari sviestu, grybais, lazdyno riešutų skonio putomis
 
new7 30
Leonardo Maceikanec, įmonės "Smulkus urmas" technologo, žuvies banketinis patiekalas
Menkių kepenėlių 4 rūšių paštetas: su šafranu, įdarytas su morkos stačiakampiu; natūralus menkių kepenėlių paštetas, įdarytas žalio šparago rutuliuku; su raudonu vynu įdarytas cukinijos stačiakampiu; ir paštetas su sepijos dažais, įdarytas baltu šparago rutuliuku; garnyras: pelenų tešlos žiedas mini pomidoriukais,  įdarytas dviejų spalvų spagečių suktinuku ir baziliko lapeliu
Jūros gėrybių vyniotinis, įdarytas omarų suflė, pateiktas ant ryžio traškučio su mėlynos bulvės rutuliuku, nyjoki  grybukais ir čiobrelio šakelė
Lengvai sūdyta lašiša, įdaryta oto suflė, spalvotais kopūstais ir topinambo lapeliais, pabarstyta juodu ir baltu sezamais ir linų sėmenims, pateiktas ant tapiokio traškučio su tominambo suflės rutuliuku, apvyniotas topinambo lapeliais ir lašišos odos traškučiu; padažai: sojos-sezamo, daržovių dresingas ir tadzyki
 
new7 31
Leonardo Maceikanec 6 restoraniniai užkandžiai
Cukinijos žiedas, įdarytas daržovių suflė, keptas topinambas prieskoninių aliejuje, daržovių dresingas, morkytė, mini petražolių šaknelis, apkeptas ant grilio, mini moliūgėlis, įdarytas morkų suflė
Lazanija su daržovėmis, su bobausių grybais, su įdaryta suflė cukinija, šparagais ir morkytėmis, pomidorų tyrė ir tadzyki padažu ir mini burokėliu
Keptas lašišos ir tuno medalionas su oto suflė; juodų ir raudonų lęšių suktinukai, apelsino duonelė, apelsino filė, kaparėliai, pagardinta šaltalankių tyre; ant grotelių kepta lašišos filė, apkeptas baltas šparagas, ridikėlių griežinėliai, patisonai ir raugeriškis; žolelių aliejus
Kepta bebro uodega, įdaryta su morkų ir špinatų suflė, patiekta su baravykų tyre, daržovių lauknešėlių ir mėlynos bulvytės rutuliukais, bobausių grybais  ir kadagio pabarstukais
Triušio nugarinė karūnėlės formos su rojaus obuoliuku, prancūziška apkepo statinaite; triušio šlaunelė, kepta ant grotelių, įdaryta sepijos makaronu, alyvuogė ir džiovintais pomidorais, su daržovių terinu ir obuolių-burokėlių tyrė

new7 32
Leonardo Maceikanec šaltas žuvies užkandis
Žuvis patiekta dviems būdais: lengvai sūdyto oto ir lašišos terinas, su mini pomidoriukais, moliūgų majonezu;  seliavos filė kepta ant grilio, su ryžių makaronų statinaite, marinuotu burokėliu, žaliais žirneliais

new7 33
Tomo Rimydžio, Kauno restorano "Diverse" šefo, žuvies banketinis patiekalas
Norvegišku stiliumi ruošta lašiša su plutele; rūkytų menkių pate su tunais; sterkų suktinis su ankštinėmis pupelėmis; šviežios daržovės; špinatų pyragaitis; daržovių kapotinis; pomidorų padažas; teriaki padažas; špinatų majonezas
 
new7 34
Tomo Rimydžio restoraninis užkandis
Šerniena, patiekta su grikiais, mėlynaisiais svogūnais, pupelėmis

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account