Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Nacionaliniai konkursai

Paskelbti geriausi Lietuvos virėjai bei konditeriai!

„Geriausiu virėju 2010“ tapo iš Danijos atvykęs lietuvis Deivydas Praspaliauskas, o „Geriausia konditere 2010“ - Jūratė Patkačiūnienė.

Lapkričio 5-7 d. Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) „Geriausio Lietuvos virėjo 2010“ konkursą laimėjo Danijoje kulinarijos mokslus studijuojantis ir restorane „Henne Kirkebykro“ dirbantis Deivydas Praspaliauskas. Parodų rūmuose „Litexpo“ vykusioje specializuotoje parduotuvių, restoranų, viešbučių įrangos ir gastronomijos parodoje „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro“ LRVVKA rinko ir geriausią šalies konditerį, jaunųjų virėjų komandą bei talentingiausius virtuvės meistrus. Dėl geriausiųjų vardo šalies kulinarijos meistrai varžosi trečią kartą.
Konkurse „Geriausias Lietuvos virėjas 2010“ dalyvavo 9 virtuvės meistrai. Ringuose, t. y. parodų rūmuose pastatytose nedidelėse virtuvėse, meistrai su padėjėjais per 3,5 val. privalėjo pagaminti po 6 karšto užkandžio, karštojo patiekalo ir deserto porcijas. Šįmet gamindami užkandį konkurso dalyviai privalėjo naudoti langustus, karštąjį patiekalą meistrai gamino iš elnienos nugarinės, dar turėjo panaudoti „Boiron“ vaisių ir uogų tyrę, deserto privalomos sudedamosios dalys buvo „Portioli Extrabar“ kava bei „Dansukker“ cukrus arba cukraus milteliai.
Dėl geriausio šalies konditerio vardo varžėsi 5 profesionalai, o nugalėtoja tapo Jūratė Patkačiūnienė, UAB „Beatričės saldumynai“ konditerė. Saldumynų meistrai, kaip ir virėjai, per 3,5 val. ringe turėjo pagaminti 15 vienodų mini pyragėlių panaudoję cukraus sirupo, cukraus miltelio arba perlinio cukraus, ir papuošti 2 kg torto pusgaminį. Torto dekoracijos turėjo būti valgomos ir gaminamos pačiame konkurse.
Virėjų bei konditerių darbus vertino tarptautinė komisija: Nikolaus Gosselk (Didžioji Britanija), Waldemar Holowka (Lenkija), Aldona Gečienė (Lietuva), Arūnas Starkus (Lietuva) bei Vytautas Samvičius (Lietuva). Konkursų laureatai buvo apdovanoti specialiais renginio rėmėjų prizais, medaliais, o pirmųjų vietų nugalėtojai gavo specialias meninio stiklo studijoje „Stiklo paslaptis“ sukurtas statulėles.
Stanislav Kizenevič, LRVVKA prezidentas, vertindamas šių metų geriausio šalies virėjo konkursą, sako, jog jame šįsyk nedalyvavo stipriausi šalies meistrai – geriausių rinktinė šiuo metu intensyviai rengiasi lapkričio 18–25 d. Liuksemburge vyksiančiam Pasaulio kulinarijos čempionatui. Kita vertus, nors sunkmetis iš restoranų verslo dar nepasitraukė ir konkursas turėjo mažiau rėmėjų nei ankstesniais metais, norinčiųjų savo jėgas išmėginti nacionaliniame konkurse netrūko, tad konkurencija buvo.
Anot LRVVKA prezidento, konkursą laimėjęs p. Praspaliauskas iš kitų dalyvių išsiskyrė ir darbo technika, ir produktų deriniais. Be to, pasak p. Stanislavo, p. Deivydas dirba Danijos specialistų ir gurmanų labai gerai vertiname restorane „Henne Kirkebykro“, šioje šalyje restoranų kultūra tikrai aukšta, todėl ir jaunojo meistro patirtis kitokia nei Lietuvoje dirbančių kolegų.
„Lietuvoje dirbantys meistrai taip pat moka dirbti su azotu, perpratę jie ir produktų rūkymo techniką, kai kurie gali eksperimentuoti su sudėtingomis molekulinės virtuvėmis technologijomis, bet p. Deivido įdirbis didesnis“, – aiškina p. Stanislavas. Anot jo, ne vienas mūsiškis meistras bandė savo svečius nustebinti, palepinti molekulinės virtuvės išradimais, bet Lietuvoje tokiems eksperimentams nei daug dėmesio skiriama, nei poreikis yra, taigi ir virėjų patirtis nepalyginti mažesnė.
Pašnekovas dėsto, jog užsienio virėjai neskiria ypač daug dėmesio patiekalo dizainui, gan dažnai pasitenkina paprasta, tvarkinga kompozicija lėkštėje ir labiau koncentruojasi į skonį ir produkto kokybę. „Kaip tik tai p. Deivydas ir įrodė. Ypatingo grožio lėkštėse jis nekūrė, bet jo patiekalų skoniai pribloškė, jis juos puikiai suderino“, – kalba p. Kizenevičius.
Anot pašnekovo, kulinariniuose konkursuose didžiausi balai skiriami būtent už patiekalo skonį. Už patiekimo grožį teisėjai gali skirti daugiausia 10 balų, recepto sudėtingumą – 20, o už skonį – visus 40. „Nors Deivydas nelabai švariai dirbo ringe ir už tai gavo mažai taškų, jo darbo technika ir patiekalų skonis atsvėrė kitus trūkumus“, – geriausią šalies virėją giria asociacijos prezidentas.
Konkurentus p. Praspaliauskas pralenkė pusšimčiu taškų, o antros ir trečios vietos nugalėtojai – atitinkamai Darius Dabrovolskas, vilniškio restorano „Neringa“ meistras, ir Rasa Kibildytė, viešbučio „Crown Plaza“ restoranų meistrė, – buvo lygiaverčiai varžovai, tad jų užimtas vietas lėmė kelių taškų skirtumas. Pasak asociacijos prezidento, p. Darius jau yra pasirodęs ne tik Lietuvai – jis pelnęs ir tarptautinių įvertinimų, p. Rasa – jauna, perspektyvi meistrė, pamažu kopianti į geriausių šalies virėjų gretas. Ponas Stanislavas džiaugiasi, jog pamainą sau ruošia ir patyrę virėjai – Halina Višnevskaja, sostinės baro „Liv Lounge“ virtuvės meistrė, konkursui parengė jauną meistrą Andrejų Lisovskį, tarp patyrusių meistrų jis pasirodė tikrai neprastai.

„Talentų“ konkurso dalyviai varžėsi trijose kategorijose. Pirmosios kategorijos – banketinio stalo 8 asmenims – nugalėtoja tapo Liucija Makovska. Antrojoje kategorijoje – vestuvinio vieno aukšto torto – triumfavo Svetlana Miknovič, o trečiojoje – „Art“ klasėje – Alina Kučerskienė.

Lapkričio 7 d. įvyko dar vienas konkursas, kurio metu paaiškėjo geriausia „Jaunųjų virėjų komanda 2010“. Pirmąją vietą laimėjo Kauno prekybos ir verslo mokyklos mokinės: Asta Molytė ir Laura Galkinaitė, antrąją vietą – Klaipėdos turizmo mokyklos komanda: Evaldas Juška ir Karolina Unikauskaitė, trečiąją vietą – Vilniaus turizmo ir prekybos verslo komanda: Laurynas Palaima ir Justas Ščiukas. Jaunųjų virėjų darbus vertino teisėjai iš Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Lietuvos.

 https://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/svarbu/litexpo-parodu-centre-paskelbti-geriausi-lietuvos-virejai-bei-konditeriai-nuotraukos-515-273238#_

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account