Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Nacionaliniai konkursai

Įteikti Lietuvos geriausio virėjo bei konditerio titulai!

„Geriausias Lietuvos virėjas 2012“ aukso medalio laimėtojas virėjas Justinas Misius, „Geriausias Lietuvos konditeris 2012“ aukso laimėtoja Danguolė Bondarevienė.

 Virėjų čempionato pirmąsias vietas užėmė ne restoranų virtuvės meistrai, kaip įprasta, o iki šiol mažai girdėti virėjai - tarptautinė komisija geriausiu išrinko Justiną Misių, vilniškio restorano „Lauro lapo“ virėją, antrą vietą skyrė Evaldui Juškai, irgi „Lauro lapo“ virėjui. Šis restoranas priklauso virtuvės meistrui Deivydui Praspaliauskui, Geriausio Lietuvos virėjo titulą laimėjusiam 2010 m. Trečią vietą užėmė Mindaugas Levickas, Kauno restorano „Diverso“ virėjas.
Buvo „pasikartojimų“ ir tarp geriausių konditerių - Danguolė Bondarevienė pelnė auksą ir čia pat vykusio talentų (vestuvinių tortų kategorijos) konkurse. Antrą šio konkurso vietą užėmė jos kolegė Danuta Filipovič. Kitoje talentų konkurso kategorijoje - „Art“ klasėje - barmenas Darius Biriukas gavo auksą už daržovių ir vaisių kompoziciją, o meninių dirbinių iš maisto produktų klasėje labiausiai pasižymėjo Natalija Krasauskienė (UAB „Bijola“). Antrąja geriausia 2012 m. konditere pripažinta Elena Valeškevičienė (UAB „Bijola“), trečiąja - Danutė Bartoševič (UAB „Le Mažoji Ragainė“).
„Renginio tikslas - surasti naujų žmonių, leisti jiems pasirodyti, kad patys patikėtų savo jėgomis. Ir kad tarp dažnai girdimų pavardžių atsirastų naujų“, - sakė Asociacijos prezidentė Rūta Šiušienė
Ringe kovėsi tik drąsiausi
Šiemet geriausio virėjo ir konditerio konkursuose savo jėgas ir meistriškumą demonstravo įvairaus amžiaus maisto gamybos profesionalai iki 50 metų. Šis konkursas organizuojamas kas du metus. Konditeriai ir virėjai kovėsi tiek namų darbų rungtyje, tiek tikrame maisto ruošimo ringe.
„Tik patys drąsiausi savo jėgas išmėgina kovos ringuose“, - sakė Rūta Šiušienė. Anot jos, Lietuvoje yra puikių virtuvės meistrų, tačiau susikauti kovos ringe reikia didelės drąsos ir gebėjimo pasirodyti viešumoje. „Lietuvoje turime ne vieną pasaulinį pripažinimą pelniusį virėją ir konditerį, tačiau paruošti meno kūrinį iš maisto produktų be jokio streso yra kiek lengviau, negu kovoti įspraustam laiko rėmuose ir stebint komisijai“, - sakė LRVVA prezidentė.
Vertinimo komisija – tarptautinė
Konkurso dalyvius vertinti pakviesta tarptautinė komisija, atrinkta pagal aukštus reikalavimus. Komisijos nariai dalyvių tapatybių identifikuoti negali, nes viešai neskelbiamas nei vardas, nei amžius, nei profesinė patirtis. Vertinimo komisiją sudarė nariai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos bei Lietuvos. Kaip garbės komisijos narys visuomet kviečiamas praėjusio geriausio konditerio ar virėjo konkurso nugalėtojas. Patiekalus ragavo tarptautinė komisija: šefas Antonio Zucca iš Italijos, šefas Andzej Bryk iš Lenkijos, komisijos pirmininkas šefas Rudolfas Visnapuu iš Talino, šefas iš Sankt Peterburgo Aleksandras Denisovas, šefė Svetlana Riškova iš Rygos.
Konkurso prizininkams atsiveria plačios galimybės tobulinti profesinius įgūdžius aukščiausio lygio restoranuose, dalyvauti prestižiniuose konkursuose užsienyje. Kaip sakė R. Šiušienė, šiandien maistas yra neatsiejama gyvenimo dalis: „Ar tai būtų konferencija, ar šventinė vakarienė restorane, ar dalykiniai pietūs, visi nori skaniai pavalgyti, o mūsų gomurius pamaloninti gali tik puikūs virtuvės meistrai“.
Trečiąją parodos dieną dėmesys bus skirtas konditerių ir virėjų mokiniams – jaunajai kartai.
Konkurso nugalėtojai:
„Geriausias Lietuvos virėjas 2012“ aukso medalio laimėtojas virėjas Justinas Misius.
„Geriausias Lietuvos konditeris 2012“ aukso laimėtoja Danguolė Bondarevienė.
„Talentų konkursas“ aukso medaliu apdovanota Rita Tamašauskienė.
„Talentų konkursas“ (ART klasė) aukso medaliu apdovanotas Darius Biriukas.

„Litexpo“ parodų centre vykstančioje parodoje „BaltShop. Balt Hotel. BaltGastro“ virėjų ir konditerių konkursus organizavo Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų asociacija (LRVVA).
Nugalėtojams įteiktos stiklo kepurės, medaliai bei rėmėjų piniginiai prizai iki 1000 Lt.

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account