Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Prezentacijos

Laikinosios sostinės tarpukario patiekalų šiuolaikinė interpretacija

Šiais metais Kauno miestui suteiktas „Europos kultūros sostinės 2022“ vardas. Ta proga Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija virtuvės kūrėjus pakvietė atsigręžti į unikalią Kauno gastronomijos istoriją.

 Atveriant kulinarinį identitetą, kurti unikalius su Kauno miesto istorija susijusius patiekalus, eksperimentuoti su skoniais ir nudžiuginti svečius, kviečiant mėgautis šiuolaikine jų interpretacija ir skonių derme.

Renginyje „Laikinosios sostinės tarpukario patiekalų šiuolaikinė interpretacija“ kūrybinėmis idėjomis ir gastronomine patirtimi dalinosi patyrę virtuvės šefai: Darius Dabrovolskas, sveikatingumo centras „Vytautas Mineral SPA“; Miroslav Styčinskij, restoranas „Grey“; Edgaras Rutkauskas, restoranas „Apvalaus stalo klubas“; Bernardas Anužis, „Gastro standartas“; Erikas Janerikas, restoranas „EGO SPA“; Rokas Ragauskas, restoranas „Surr“; Jolanta Gervienė, restoranas „Sala“; Ema Bikelienė, „Mažoji Ragainė“.

Apie laikinosios sostinės tarpukario kulinarinį identitetą, skonius, svetingumą ir vaišes papasakojo Justina Minelgaitė-Plentienė, Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune istorikė.

Tarpukario laikotarpiu Kaunas buvo žymiausias mokslo, architektūros, kultūros, švietimo centras. Kaunastiška miesto dvasia tvyrojo ir restoranuose: išskirtinis dėmesys maistui ir vaišių maratonai. Istorikas Alvydas Surblys suskaičiavo, kad per visą tarpukarį Kaune veikė apie 170 restoranų. Tarpukariu Kauno restoranai pasižymėjo puošniu interjeru, juose grodavo restorano orkestras. Restoranuose vykdavo iškilmingi pokyliai, labdaros vakarai, koncertai, kur skubėdavo inteligentai, bohemos atstovai, užsienio svečiai. Legendiniai to meto restoranai „Metropolis“, „Versalis“, „Trys Milžinai“ ir „Central“ garsėjo žvėriena, paukštiena, mėsa, žuvimi: patiekalais iš stirnų, kurapkų, laukinių ančių, tetervinų, vištienos, veršienos, jautienos, vėžių, žuvų, „sudako sriuba“ (starko žuvienė).

Renginio svečiams restorano „Apvalaus stalo klubas“ virtuvės šefas Edgaras Rutkauskas pasiūlė vištienos ir antienos ballotine su vištienos odelės traškučiu, briedžiukais gardintais „Santa Maria“ rausvais pipirais, su morkų - imbiero kremu, šaltalankių geliu, rūkytom jaunom bulvytėm valgomame molyje ir „Žemaitijos pienas“ kastiniu, įtrauktu į kulinarinio paveldo fondą.
Restorano „EGO SPA“ virtuvės šefas Erikas Janerikas ir restorano „Surr“ virtuvės šefas Rokas Ragauskas svečiams paruošė vėžienę su obuolių - krevečių kapotiniu, vėžių majonezu, upėtakio ikrais, voveraitėmis, puošė pastarnokų traškučiu.
Sveikatingumo centro „Vytautas Mineral SPA“ virtuvės šefas Darius Dabrovolskas ir restorano „Grey“ šefas Miroslav Styčinskij gamino iš „Reaton“ starkio lėtai virtą starkio ir midijų vyniotinį, pateikė su „wonton“ krepšeliu su žirnelių kremu, brokolio ir pinijų salsa, marinuotais agurkais ir upėtakio ikrais, mini perlinėmis kruopomis, pagardintomis burokėlių sultymis, „shimeji“ grybais marinotais su medumi ir morkų sultimis, moliūgų smėliu. Patiekalą skanino „Santa Maria“ kariu Madras.
„Gastro standartas“ šefas Bernardas Anužis paruošė elnienos nugarinę su „Mantinga“ elnienos ravioli (tortelli rustici), topinambais, šalotiniais svogūnais, gardino kanapių sėklomis, liofilizuotomis gervuogėmis ir sultiniu, puošė petražolėmis. Patiekalams šviežias daržoves, vaisius, žalumą suteikė „Citma“.
Vieno kąsnio užkandžius „Mantinga“ sviestiniuose krepšeliuose su marinuota antiena ir čederio sūriu „Jon Chedar“ BBQ bei su lašiša, avokadu ir sūriu „Jon Chedar“ pasiūlė restorano „Sala“ virtuvės šefė Jolanta Gervienė.
„Mažoji Ragainė“ konditerė Ema Bikelienė vaišino keksiukais su morkomis, migdolų miltais, šokoladiniu įdaru, skanino ananasų želė ir maskarponės sūriu su apelsinų cukatais, aguonomis, puošė dumplainiu. „Minordija“ parūpino migdolų miltus, baltą šokoladą, juodą šokoladą, Sicoly ananasų tyrę, pilno grūdo miltus. Prie keksiuko svečiai skanavo kvapnią „Sangaida“ natūralią žolelių arbatą su mėtomis bei juodąją arbatą.
Renginio metu pasidžiaugta Konditerijos profesinio meistriškumo konkurso I vietos nugalėtojų pasiekimais ir meistryste: Naglis Matorka ir Ernesta Bekerienė (Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras) pristatė konkursinį desertą „Išprotėjusių bičių planeta“, ruoštą iš aviečių, pasiflorų, mangų tyrių su baltu šokoladu. Desertui buvo naudojamos „Minordija“ Sicoly tyrės ir Sinfonia 34 % baltas šokoladas.
Svečiai skanavo lėto skrudinimo Omni-roast kavą Kipina iš „Robert Paulig Roastery“, kuri pasižymi riešutų ir mėlynių poskoniais. „Santa Maria“ taip pat vaišino gaiviu vaisių punšu.
„Sangaida“ pagrindiniams patiekalams pasiūlė „Style Point“ ir „Churchill“ stilingas lėkštes bei pristatė indų nuomos paslaugas: prabangias „Karbon“ lėkštes, stalo įrankius, elegantiškas taures, stiklines.
Švaros, higienos profesionalams rinkos lyderė „Manjana“ akcentavo aliejaus kokybės testus bei pasiūlė švaros sprendimus. „Jokado Ugi“ supažindino su virtuvės darbuotojų aprangos istorija: tarpukario klasikiniais dviborčiais švarkais, aukštomis šefų kepurėmis ir šių dienų moderniais „Kentaur“, „Greiff“, „Bragard“ kokybiško audinio švarkais ir kuriamo individualaus dizaino paslaugomis - stilingomis aprangomis šefams ir padavėjams.
Dėkojame metiniams rėmėjams ir renginio partneriams: „Jokado projektai“, „Manjana“, „Minordija“, „Mantinga“, „Paulig PRO“, „Reaton“, „Sangaida“, „Santa Maria“, „Žemaitijos pienas“, „Citma“.

Organizuodama renginį, LVVK Asociacija taip pat bendradarbiavo su Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centru, skatindama mokinių iniciatyvumą ir įsitraukimą, dalinimąsi praktiniais įgūdžiais, šefų kūrybinėmis žiniomis. Renginio metu virtuvės šefams asistavo jungtinė mokinių virėjų ir mokinių padavėjų komanda kartu su Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centru.

Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija kviečia atrasti Kauno skonius, dalinasi gastronominėmis žiniomis, kūrybine patirtimi, meistrystės technikų idėjomis ir rekomenduoja restoranų virtuvės šefams, kuriant ir atnaujinant valgiaraščius, pasiūlyti svečiams pasimėgauti laikinosios sostinės tarpukario patiekalų šiuolaikine interpretacija.

Daugiau informacijos,
Jūratė Mikalkėnienė
LVVKA vykdomoji direktorė
Mob. +370 615 67405
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
http://www.lvvk.lt

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account